Halloween a Dušičky – proč slavíme odlišně

Prvního listopadu děti ve školní družině společně oslavily nejenom Halloween, který se slaví o den dříve, ale i Dušičky, které připadají na 2. listopadu. Vytvářely se tedy nejen papírové dýně, duchové či masky. Každý si mohl vymalovat svou svíčku a napsat vzkaz milovanému, který s ním již není. Proč nám tyto svátky často splývají? V čem lze najít odlišnosti? Děti zjistily, jak slavily Dušičky naši předkové. Proč dávali potraviny za okno a pekli tzv. dušičkové pečivo? Informace následně uplatnily v halloweenské křížovce. Společný program vyvrcholil na školním hřišti, kde žáci prošli několika úkoly, jako sítí pavouka, a šifrou, jež je dovedly k dobré čarodějnici v herně. Již teď se těšíme na tajemné období, které nás za rok znovu čeká.