Jablečný týden

Předposlední listopadový týden provoněla hernu školní družiny vůně jablíček. Již od pondělí děti přinášely své zástupce do tradiční soutěže o nejkrásnější jablíčko. Celý týden jsme si o jablíčkách povídali, četli pohádky, zpívali písničky, luštili rébusy a ztvárňovali jablíčka nejrůznějšími výtvarnými technikami. Ochutnali jsme křížaly i šťavnatá jablíčka.

Do čtvrtka děti přinesly 50 jablek a mohli jsme uspořádat výstavku. Sešla se opravdu pestrá paleta nejrůznějších barev a odrůd. Děti pak samy hlasováním rozhodly o vítězích. V letošním ročníku byla udělena i zvláštní cena za neobvyklou odrůdu Kožená reneta. Všechny zúčastněné děti si zasloužily diplom a jablečnou sladkost.

A jak to celé dopadlo?

1. místo - Sára Strouhalová 2.A

2. místo - Nikolas Diblík 1.C

3. místo - Adéla Urdržalová 1.C

4. místo - Matouš Krutil 1.A

5. místo - Damian Strouhal 1.A, Jakub Novák 3.A, Hana Tomancová 3.B

Zvláštní cena
Jolana Lerchová