Jablíčkový týden ve školní družině

Stalo se již tradicí, že jeden podzimní týden je ve školní družině věnován jablkům. I letos byla vyhlášena soutěž malých sadařů "O nejkrásnější jablíčko" a nově návrhářská soutěž "Veselé a originální jablko". Některé děti nás překvapily i svým nezvyklým pojetím, a proto byla vyhodnocena i zvláštní kategorie. Celkem bylo přihlášeno 80 jablíček a originálních návrhů se sešlo přes 130. Téma JABLKO je nevyčerpatelné – tvořili jsme je různými technikami, hráli hry, vytvořili jsme plastiku jabloně děti i celý jabloňový sad. Největší úspěch měla ovšem část degustační – čaj, mošt, štrůdl, koláč, růžičky, müsli, křížaly, bonbony, džus – pochopitelně vše jablečné. Na závěr jsme si pochutnali i na všech vystavených jablíčkách.

Tady jsou výsledky soutěží :

Nejkrásnější jablko

1. místo Ema Straková 3.B
2. místo Veronika Bokůvková 3.A
3. místo Natálie Tonnerová 3.B
4. místo Victoria Rauch 3.B

Veselé a originální jablko

Žluté oddělení – A. Vraj, N. Mikešová, Š. Mach
Modré oddělení – A. Beneš, N. Tonnerová, E. Straková
Červené oddělení – K. Telcová, L. Stavarská, L. Hoheislová
Fialové oddělení – E. Růžičková, G. Mimrová, A. Winschová
Oranžové oddělení – J. Šantavá, R. Mikeš, M. Dejl
Zelené oddělení – T. Šínová, K. Bartoňová, E. Sikorová

Zvláštní kategorie

1. místo – sourozenci Koneční
2. místo – Klára Švestková
3. místo – Jan Vacek