KDYŽ VELCÍ ČTOU MALÝM aneb Za pohádkou trochu jinak

Společná hodina ČJ - ČTLV 1. a 9. tříd

V pátek 24. března jsme byli svědky neskrývané radosti na tvářích našich nejmenších, když k nim zavítali žáci devátých tříd. Sestoupivše s piedestalů ostřílených matadorů zpět k nevinnosti pohádkového světa, s nezištným nasazením vykouzlili nejeden úsměv. Několik z nich, převlečeno za mystické bytosti, vkročilo s nadpřirozeným entrée a svými čtenářskými pomocníky mezi očekávání plnou drobotinu, jíž předčítali z pohádkových knížek. Neskrývané emoce v očích prvňáčků oddaně poslouchajících jejich nejstarší spolužáky byly největší odměnou nejen nám, ale i samotným deváťákům. V průběhu programu deváťáci nezapomněli zmínit, že státi se dobrým čtenářem sice vyžaduje píli a úsilí, avšak nemalou odměnou jim bude radost z přečtených knih, s nimiž zažijí spousty dobrodružství, a že čtenářství je zkrátka um, který se jim už nikdy v životě neztratí.

Děkujeme našim deváťákům, že se s elánem a vervou jim vlastní zhostili tohoto krásného počinu. Přejeme jim, aby úspěšně zvládli nadcházející přijímací zkoušky, a budeme rádi, když jim v tomto náročném období bude oporou třeba právě příjemně strávený čas s hezkou knihou.

Doufáme, že za devět let předají naši nynější prvňáčci onu pomyslnou štafetu a s ní i radost ze čtení dalším do školy nastoupivším spolužákům.