Kinderiáda

Dne 21. 4. 2009 se vybraní žáci z prvního stupně vydali na Kinderiádu. Tyto atletické závody jsou určené pro děti druhých až pátých tříd základních škol z ČR. Naši školu výborně reprezentovali Daniel Coufal (2. B), Sára Stránská (2. A), Michal Velech (3. A), Kristýna Hlaviznová (3. A), Vilém Janoš (4. B), Natálie Závadová (4. B), Michal Švácha (5. B) a Kamila Martinková (5. B).
Dětem se nabídla možnost seznámit se s atletikou a ochutnat atmosféru opravdových závodů. Zábavnou formou si malí sportovci přiblížili atletické disciplíny, které vycházejí z přirozených pohybů člověka a daly základ všem ostatním sportům. Pro všechny děti, které se zúčastnily Kinderiády, bylo připraveno bohaté občerstvení a celá řada zajímavých dárků. Borcem našeho týmu se stal Daniel Coufal, který vyhrál dvě 1. místa v běhu na 60 metrů a ve skoku do dálky z místa.