Knihopošta

Napadlo vás někdy napsat dopis svému hrdinovi, s nímž trávíte spoustu času ve světě fantazie?

Protože naše děti jsou velcí čtenáři a mají svou oblíbenou knihu a v ní i svého oblíbeného hrdinu, rozhodli jsme se, že napíšeme vzkaz nebo dopis.

Nejčastěji děti psaly, jaké měly dojmy z příběhu, ptaly se hrdiny, jak se má a co právě dělá. Mladší čtenáři namalovali své oblíbené postavě obrázek. Na dopisy se mohou těšit například pes Gump, který naučil lidi žít nebo Ema z knihy Ema a kouzelná kniha, pejsek a kočička z knihy O pejskovi a kočičce, ti možná odpoví našim čtenářům na jejich otázky a pošlou své recepty.

Všechny dopisy a vzkazy jsme vystavili v herně a pak jsme je poslali do poštovní schránky knihopošty v knihovně.