Kočky - kam se podíváš - ve školní družině

Vše se tu točilo kolem koček. Modroočko, Bělovous Zrzunda, Zelenoočka… s těmito hrdiny známé knihy Josefa Koláře jsme se ve školní družině setkávali v průběhu měsíce března. Znalost příběhu si děti ověřily v kvízech a doplňovačkách.

Kočka získala u našich dětí i nejvíce hlasů v minianketě: Můj nejoblíbenější domácí mazlíček.

Připravili jsme výstavku, každý si mohl vyrobit nebo vymalovat kočku podle přání. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o životě kočky, úloze koček v historii a rasách. Netušili jsme, že existuje i tolik vtipů o kočkách.

Protože naše děti čtení velmi baví, našli jsme v knihovně ŠD a v domácích knihovničkách celkem 29 knih, kde se můžeme setkat s kocoury, kočkami a koťaty.

Nemohla chybět i výtvarná soutěž, kde si děti vybraly za vítěze nejkrásnější kočku od A. M. Andree, I. Šimkové, A. Harnošové a D. Tvardíkové.

Téma Kočky kam se podíváš, pobavilo všechny děti i paní vychovatelky a bylo splněno do puntíku.