Máme rádi kočky

Děti z naší školní družiny mají rády zvířata. Proto jsme jeden únorový týden věnovali chlupatým domácím mazlíčkům, a to kočkám. Dozvěděli jsme se o nich spoustu zajímavostí, zjistili, jak o ně pečovat, a vyzkoušeli si kočičí kvíz. V družinové knihovně jsme objevili spoustu knih s kočičími hrdiny, nechyběly tak ani zajímavé příběhy a pohádky.

Protože děti rády tvoří a kreslí, uspořádali jsme i soutěž o nejoriginálnější, nejveselejší nebo nejroztomilejší kočku. Děti si mohly svou šablonu dokreslit, domalovat a dozdobit podle vlastní fantazie. Ve čtvrtek jsme uspořádali kočičí přehlídku, kde děti hlasovaly o vítězi.

Nezapomněli jsme ani na opravdové kočky v nouzi. Rozhodli jsme se proto pomoci uničovskému sdružení Píšánek, které pomáhá opuštěným a týraným kočkám. S přispěním dětí a rodičů jsme shromáždili krmivo, stelivo a další potřeby k péči o kočky.  Sbírka udělala dobrovolníkům i kočičkám v Píšánku velkou radost. Za každé spokojené kočičí bříško moc děkujeme.

Soňa Langerová