Máme rádi zvířata

Děti ze školní družiny rády udělají někomu radost a tentokrát náš výběr padl na pejsky z útulku v Olomouci - Neředíně. Děti pejskům donesly granule, konzervy i pamlsky. Byli jsme vstřícně přijati a zasvěceni do chodu útulku, získali jsme povědomí o systému umisťování a následných možnostech adopce pejsků a nechyběly ani důležité momenty z historie tohoto zařízení, protože Liga na ochranu zvířat v Olomouci působí již téměř 30 let a za tu dobu pomohla několika tisícům pejskům (i kočkám) najít nový domov. Děti měly možnost pokládat otázky a rády tak činily!

Každý měsíc je do tohoto útulku umístěno okolo 60 pejsků, polovina z nich se vrací k původnímu majiteli a ostatní mají štěstí na novou rodinu. Ale samozřejmě není vše jen růžové, občas jsou i náročnější pejsci - agresivní nebo nemocní a tito psi pak mají možnost v tomto zařízení prožít zbytek svého života pod vedením ošetřovatelů a veterinářů. Věříme, že děti seznámené s touto problematikou budou doma vzornými pečovateli o své domácí mazlíčky.