Mezinárodní den zvířat

Tento den si děti náramně užily. V jednotlivých odděleních jsme si ho celý týden připomínali zpíváním písniček, četbou pohádek, malováním a to vše samozřejmě se zvířecí tématikou.

Počasí nám ve čtvrtek moc nepřálo, proto jsme tento den nemohli prožít na nově otevřeném venkovním hřišti. Přesunuli jsme se do prostorů tělocvičny, kde jsme si na začátek připomněli mnicha Sv. Františka z Assisi. Ten celý život pečoval o opuštěná a nemocná zvířata a na den jeho úmrtí byl proto stanoven Mezinárodní den zvířat. Děti pak soutěžily v napodobování zvířecích pohybů a zvuků. Plazily se například jako hadi, skákaly jako koníci nebo houkaly jako sovy.

V následujícím týdnu, když se nám počasí umoudřilo jsme si vynahradili slibované soutěžení na hřišti. Děti měly za úkol najít zvířátka na obrázku, která byla rozmístěna po hřišti např. kočičky, koníky, pejsky, kravičky apod. Ti nejlepší hledači z každého oddělení byli odměněni a měli možnost si na hřišti najít volnou vstupenku do ZOO v Olomouci.

Dětem se odpolední soutěžení moc líbilo.