Mezinárodní návštěva opět u nás

V prvním říjnovém týdnu probíhala na Ústavu cizích jazyků Univerzity Palackého každoroční akce s názvem Mezinárodní týden a také letos projevili učitelé a lektoři angličtiny ze zahraničí zájem podívat se, mezi konferencemi na půdě pedagogické fakulty, na výuku do naší školy.

Univerzitní učitelé z Norska, Velké Británie a Polska, Jane Ekstam, Kirsty Andersen, Elwira Lewandowska, Małgorzata Raułyk si prohlédly naši školu, po které je provedli žáci devátých ročníků a poté nahlédly do hodin angličtiny páťáků u Lenky Ponížilové a deváťáků u Erika Vilímce.

První část návštěvy jsme pojali jako ukázku naší výuky angličtiny. Zahraniční paní učitelky se aktivně zapojily do hodin, ve kterých se s dětmi učily, povídaly si a hrály hry. V druhé části si pak děti připravily prezentace o Olomouci, ČR a svých zájmech a besedovali nad výborným pohoštěním z šikovných rukou našich žaček.

Jan Růčka, žák 5. B, si dokonce iniciativně vyzkoušel roli investigativního reportéra a od Kirsty zjistil následující:

Jaká je Vaše oblíbená země?

Čína a možná také Austrálie.

Máte ráda vánoční puding?

Ne, nesnáším vánoční puding. Všichni v Anglii ho nesnáší. Je to jen tradice.

Na závěr celého setkání byl po úspěšném řešení kvízu udělen všem zahraničním učitelům certifikát čestného žáka naší školy spolu s dárečky na památku.

Velmi si takovýchto příležitostí ceníme, protože právě tato setkání, tyto životní situace jsou dokladem toho, že komunikativní přístup, který ve výuce uplatňujeme, skutečně funguje a žáci jsou schopni a nadšeni, když mohou s cizinci v angličtině komunikovat.

Lenka Ponížilová a Erik Vilímec