Mikroskopování nitěnky aneb Netradiční zážitek v šestém ročníku

Žáky šestých ročníků čekalo v hodině přírodopisu velké překvapení. Jelikož tématem hodiny byli kroužkovci, měli šesťáci skvělou příležitost nahlédnout, jak funguje živý organismus. Pod mikroskopem s Full HD kamerou, který lze také propojit s notebookem, pozorovali vnitřní stavbu nitěnky – drobného kroužkovce podobného malé žížale. Prvním úkolem bylo připravit preparát. Už zde některé děti musely mobilizovat svoji odvahu, jelikož jejich úkolem bylo pinzetou vytáhnout ze sáčku jednu nitěnku – prťavého červíka – kterého daly pod mikroskop. Za odměnu jim nitěnka ukázala své vnitřní ústrojí, tedy dlouhou trávicí trubici, kolem které se vinou pulzující cévy. Pro žáky to byl velký zážitek a z hodiny odcházeli plni dojmů.