Nad zemí, pod zemí – 2. A, 2. B

Dne 14. 5. 2009 navštívili žáci druhých tříd v rámci výuky prvouky DDM v Olomouci. Zde byl pro ně připraven zajímavý program s názvem " Půdní živočichové v lese". Děti byly rozděleny do družstev krtků, ježků, myšic a rejsků. Při hře vyhledávaly jednotlivé živočichy podle obrázků. S některými se seznámily podrobněji pomocí fotografií a výkladu. Nejzajímavější částí bylo pozorování živých mnohonožek, stonožek, žížal a ploštic. Na závěr si děti formou soutěže zopakovaly získané poznatky. Za odměnu dostaly obrázek s popisem všech živočichů. Odcházely s nadšením a těšily se, jak o víkendu budou objevovat tento nenápadný, ale významný hmyz okolo nás se svými rodiči a vyhledají další zajímavosti na internetu.