NÁVŠTEVA STUDENTŮ Z THE UNIVERSITY OF LINCOLN

Hned ráno první den po pololetních prázdninách k nám zavítala pětice vysokoškolských studentů z Anglie. Myšlenka na takový zajímavý a netypicky laděný den vznikl díky osvědčené spolupráci s paní Janou Kořínkovou z Ústavu cizích jazyků při PdF UPOL.  Skupinka mladých a nadšených studentů z univerzity v Lincolnu, což je město na severovýchodě Anglie, se s chutí chopila šance prožít den v naší škole s našimi dětmi. Studenti se přišli podívat na to, jak pracujeme s dětmi, popovídali si s nimi a také nám pověděli něco málo o městě, ve kterém sami studují. My jsme si pro studenty připravili prohlídku školy a pozdravili jsme i naše nejmenší angličtináře. Naši žáci prozradili něco o sobě, o svém životě, o svém volném čase, o místech v Olomouci a vůbec o naší zemi, kterou jistě stojí za to navštívit. Vyučování jsme zakončili ochutnávkou typických českých sladkostí, slaných pochoutek a nápojů! Návštěvě také moc chutnal oběd ze školní jídelny, takže mohou říct, že zažili den v české škole jak se patří se vším všudy!