Odstraňujeme komunikační bariéry

Ve dnech 19. a 22. října se na naší škole u žáků 3. a 7. tříd konala přednáška s názvem „Odstraňujeme komunikační bariéry“ se sluchově postiženými. Cílem přednášky bylo seznámit děti se specifiky tohoto postižení a blíže jim představit znakový jazyk. Žáci se nejdříve dozvěděli základní informace o sluchovém orgánu a jeho složení. Poté si mohli prakticky vyzkoušet kvalitu svého sluchu i schopnost vyjadřovat slova beze slov pomocí pantomimy a různých her. Aby toho nebylo málo, naučili se také základní znaky jako „dobrý den“, „děkuji“, „osoba“ i mnoho dalších a vyzkoušeli si, jak jim znakování jde a byli skutečně moc šikovní. Za perfektní vhled do problematiky sluchově postižených moc děkujeme!