Pevnost poznání 1 - Pohádkový svět matematiky

V listopadu naši prvňáci dobývali pevnost. Jejich zbraně byly specifické – myšlení, představivost, kreativita, … Boj nebyl nelítostný. Naopak. Plný her, veselí, podpory, spolupráce. Korunní pevnůstka, známá pod názvem Pevnost poznání, slouží už nějaký ten pátek školám i veřejnosti jako zdroj informací, interaktivního vzdělávání. Program pro děti z prvních tříd,  Pohádkový svět matematiky, všechny okouzlil. Žáčci měli možnost prohlédnout si expozici, kde se blíže seznámili, jak funguje mozek a zrak, aby je pak využili při luštění hlavolamů, skládání tangramů i bezpečných mostů. Návštěvou "Kuby a Bětušky ze statku" završili své matematické dopoledne i praktickými činnostmi. Marie Terezie a Josef II. by se dnes určitě divili, jak se dá vojenské opevnění využít pro zábavu i vzdělávání českého národa.