Pevnost poznání 1. ročník

„Děti, zítra si vezmete pouze batůžky a vypravíme se společně do Pevnosti poznání.

A tak se vyrazilo na vzdělávací program Pohádkový svět matematiky.
Proč pohádkový? Protože žáci se stali součástí příběhu, v němž pomáhali, radili, řešili a přiřazovali. Starali se společně s hlavními hrdiny o zvířátka na farmě a pomocí matematických znalostí a dovedností plnili zadané úlohy. Zopakovali si i základní geometrické útvary. To, že na farmě skončila všechna zvířátka ve správném počtu na správném místě, byla především jejich zásluha.

Po dobře vykonané práci si malí farmáři odpočinuli u svačinky, a poté se přesunuli do expozice, kde se seznámili s elementárními pokusy i funkcí lidského oka a mozku.

Z Pevnosti se odcházelo s velkým přemlouváním. Utěšilo je to, že se do ní na jaře opět vrátí.