Pevnost poznání – 1. ročník

Jestli má nějaká akce smysl, tak je to program s názvem Labyrint smyslů. Skvěle připravená náplň, poučení, zábava, adrenalin a k tomu dva animátoři, kteří si děti dokázali získat.

Do Pevnosti poznání jsme dorazili plni očekávání. O lidském těle jsme se v prvouce už učili, takže jsme se mohli pochlubit informovanými a zvídavými prvňáčky. Nápaditá stanoviště pak obohatila přehled o tom, jak naše tělo funguje, když zapojíme smysly. Začalo se vyluštěním cesty v labyrintu, která malým školákům poskytla pořadí stanovišť. A pak už se nadšeně běhalo od smyslu ke smyslu. Hádaly se  chutě, vůně, hmatem  se objevovaly luštěniny a korálky, v modelu oka se žáci  proměnili na včelky a podívali se na svět pohledem tohoto užitečného hmyzu. Na závěr jsme si prohlédli část expozice věnované vesmíru a vyfotili se u makety Terezské brány. A pak už jsme spokojení mašírovali zpátky do školy.