Pevnost poznání 4 – Živé planety

V měsíci dubnu navštívili naši čtvrťáci opět Pevnost poznání. Tentokrát se těšili žáci oprávněně, protože se poprvé dočkali návštěvy planetária. Žáci, se tak přenesli na noční oblohu a pozorovali souhvězdí. Velmi je zaujala polární záře a její proměny.

Zajímavé bylo povídání o jednotlivých planetách ze sluneční soustavy. Někteří žáci překvapovali svými vědomostmi a vhodně vedli rozhovor s paní animátorkou či panem animátorem.

Se 4. A jsme měli možnost navštívit i sekci Biologie. Tam děti zkoumaly různé živočichy pod mikroskopem. Také se seznámily s ekosystémem rybník, louka a okolí lidských obydlí.

Se 4. B jsme navštívili sekci Fyzika. Kromě rozšíření poznatků o planetách a hvězdách jsme si především hodně vyhráli s tématem světlo.

Všem se v Pevnosti velmi líbilo a těšíme se na další návštěvu.