Pevnost poznání 5. ročník

Programy: PLNOU PAROU VPŘED a V PESTROSTI JE KRÁSA

Žáci pátých ročníků v průběhu měsíce května navštívili opět Pevnost poznání, kde na nás čekaly hned dva vzdělávací programy.

Prvním z nich byl program Plnou parou vpřed, který byl zaměřený na průmyslovou revoluci. Žáci si sami v praxi vyzkoušeli, jak asi vypadala práce novinářů v té době.  Největší úspěch pak sklidila simulace provozu továrny – jeden z žáků byl továrník a ostatní dělníci.

Poté nás čekal program V pestrosti je krása, který se věnuje tématu biodiverzity. Děti poznávaly zvuky zvířat a seznamovaly se s četností jejich výskytu v přírodě.  Nejvíce je bavilo sestavování mapy krajiny, při které musely spolupracovat.

Oba programy jsou novinkou v Pevnosti poznání a my je hodnotíme více než kladně.