Pevnost poznání 6. A

V pátek dne 31. března 2023 navštívili žáci 6.A třídy naší školy Pevnost poznání v Olomouci, kde pro ně byl i tentokrát připravený zajímavý a netradiční program s tajuplným názvem Odpudiví nebo kouzelní? Marně jsme si společně lámali hlavu nad tím, co nás tentokráte bude čekat a byli jsme mile překvapeni. Nejdříve byl pro děti připravený kvíz, v němž si mohly vyzkoušet své znalosti zejména ze života obojživelníků a plazů. Zde žáci opravdu zabodovali a ukázali své skvělé přírodopisné znalosti. Odměnou jim v samotném závěru bylo i představení konkrétních živočichů ze zástupců plazů, obojživelníků i hmyzu. Naše třída tak má zcela jasno – tito živočichové byli naprosto kouzelní! Nakonec si žáci prohlédli expozici, vyzkoušeli rozluštit nejeden rébus a zároveň se dozvěděli mnoho zajímavých informací.

Celý průběh se žákům velice líbil a odnesli si z něj zajímavé poznatky i nevšední zážitky.