Pevnost poznání 8 - Matematické hádanky a rébusy

Po dvě úterní dopoledne 26. listopadu a 3. prosince se žáci   8. tříd vypravili spolu s třídními vyučujícími do Pevnosti poznání na Korunní pevnůstce v Olomouci, kde byl pro žáky připraven atraktivní program s názvem „Matematické hádanky a rébusy“.

Děti byly rozděleny do dvou skupin. Jednu skupinu odvedla paní průvodkyně do expozice „Rozum v hrsti“, kde si žáci vyzkoušeli různé zapeklité hlavolamy a šifry, prohlédli si exponáty a stroje (například gyroskop).

Druhá skupina se pod vedením studentů Přírodovědecké fakulty UP seznamovala s různými matematickými a početními rébusy, které se pro děti staly výzvou a taktéž pobavením. Žáci měli možnost zapojit se do matematických situací, které se snažili pomocí logiky a vzájemné spolupráce vyřešit.

Obě skupiny se v polovině programu vyměnily.

Návštěva to byla zdařilá a poučná a dětem se líbila.