PEVNOST POZNÁNÍ 8 - SVĚTLO NA CESTÁCH

Ve dnech 28. března a 11. dubna 2017 navštívili žáci 8. tříd naší školy Pevnost poznání v Olomouci, kde pro ně byl připravený zajímavý a netradiční program, který se tentokrát zabýval světlem jakožto elektromagnetickým vlněním.

Žáci se nejdříve pod odborným vedením animátorů seznámili s teoretickými poznatky – např. Co je to vůbec světlo?, Lom světla v různých prostředích, a rozšířili si tak své dosavadní znalosti z fyziky. V praktické části si pak vyzkoušeli, jaké to je, když se kreslí světlem. V naprosté tmě měli za pomocí baterek plnit nejrůznější úkoly – nakreslit geometrické tvary, napsat jednoduchý nápis, ztvárnit nějakou postavu.

Celý průběh se žákům velice líbil a odnesli si z něj zajímavé poznatky i nevšední zážitky.