Projekt Čtení pomáhá

Cílem našeho oblíbeného projektu je spojit potěšení ze čtení s radosti z pomoci druhým. To už děti ze školní družiny vědí, vždyť už jsme našim čtením přispěli na několik charitativních projektů.

Čtení pomáhá zjistila, že pro české děti a dospívající hraje i příroda významnou roli a ochrana přírody jim není lhostejná. Oceňují hlavně čistý vzduch, ticho a klid. Informace čerpají z dokumentů a sociálních sítí a mnozí si o přírodě rádi čtou

Proto v tomto ročníku vzniká nová část projektu: Čtení pomáhá přírodě. Ta pomůže dětem zorientovat se v otázkách ochrany přírody a nabídne jim knihu jako vhodný zdroj informací. Děti navíc čtením vysází Les Čtení pomáhá.

Za každou přečtenou knihu budou vysazeny 2 stromy. Stromečky budou sázet lesníci z České lesnické akademie Trutnov v oblasti Krkonoš.

Dnešní setkání jsme si všichni užili a při plnění testů jsme byli úspěšní. Děkujeme a těšíme se na příště.