Projekt život ve tmě

Pod tímto tajuplným názvem si člověk může představit leccos a také nás mnohé napadlo. Pravdou zůstalo následující - představení života nevidomého člověka. Projekt proběhl v paralelních 6. třídách a byl založen na oboustranné komunikaci a poznání. Úvodní slovo měla paní Věra Novotná, která nás seznámila s nevidomou Martinou Brožovou.
Žáci se postupně dozvídali o světě nevidomých – jak se orientují ve vlastním bytě, ulici, městě. Jak sejdou schody, jak uvaří, nakoupí, vyperou. Mohli si vyzkoušet přístroje a pomůcky, které nevidomým ulehčují život, zjistili jak nejlépe pomoci nevidomému na ulici, ve městě. Asi největší ohlas pak měly sady brýlí, které simulovaly různá postižení zraku a které si žáci mohli na sobě vyzkoušet. Dobré !!!!