Průvodce Olomoucí – procházka městem

Dne 14. ledna 2020 v čase mezi 13.30 a 15. hodinou se uskutečnila historicko - geografická akce s názvem "Průvodce Olomoucí – procházka dětem”. Nadšené děti si vyzkoušely, jaké by to bylo se stát malými průvodci. Nejprve školáci navštívili park Smetanovy sady, ze kterého dále pokračovali na Horní a Dolní náměstí. Poznali mnohé památky, jako Sloup nejsvětější trojice, který je na seznamu památek UNESCO. Zjistili, podle čeho nesou název Masné krámy, nebo rovněž, že v Olomouci bývalo několik bran, které sloužily ke vstupu do města. Procházka byla ukončena návštěvou infocentra, ve kterém dostali mnohé materiály ke zdejším památkám. Po této procházce už dětí ví, co příště v Olomouci svým přátelům ukázat.