Seznámení se scrabblem

Zvídavé děti ze školní družiny se dnes sešly v herně, aby se seznámily s vydařenou verzí legendární hry. Scrabble junior obsahuje dvě herní verze – jednu pro menší děti, které se teprve učí písmena, druhou pro starší, které jsou schopny tvořit slova.

Prvňáčkům byla určena varianta plánu, na němž jsou předtištěná slova. Úkolem dětí bylo přikládat příslušná písmenka na předlohu plánu. Ten je navíc hezky ilustrován, takže obrázky pomohly dětem s dokončováním slov. Za vytvořené slovo obdržely barevný žeton. Nešlo ani tak o to, kolik kdo získá žetonů, ale o zábavu a rozvoj slovní zásoby. Bavili jsme se všichni a třeba někdo najde v této hře velkou zálibu i v dospělosti a stanou se z nich mistři slova.