Školní kolo Zeměpisné olympiády

V prvním lednovém týdnu u nás probíhalo školní kolo Zeměpisné olympiády pro žáky 6.–9. ročníku. Do tradiční soutěže se přihlásilo celkem 21 žáků a jejich úkolem bylo prokázat odborné geografické znalosti a schopnost práce s atlasem. Zatímco atlasovou část soutěže psali žáci v hodinách zeměpisu, znalostní test vyplňovali online z pohodlí domova v pozdních odpoledních až večerních hodinách – podle toho, kdy jim to nejvíce vyhovovalo. Soutěžící předvedli kvalitní výkony a vyzkoušeli si využití znalostí a dovedností nabytých v zeměpisu v jiných podmínkách. Nejlepší žáci ve svých kategoriích nás budou reprezentovat na okresním kole, které se uskuteční 22. 2. 2023 na ZŠ Řezníčková 25. Jsou jimi:

Kategorie A – Tadeáš Pokorný, 6. A

Kategorie B – Stella Zatloukalová, 7. A

Kategorie C – Martin Mičker, 9. B

Úspěšným řešitelům gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za férovost, průběh soutěže a zájem věnovat se zeměpisu i ve svém volném čase.