Školní poznávací zájezd do Anglie

Ve středu 19. června 2024 bylo na parkovací ploše autobusového nádraží u Tržnice opět rušno a veselo. Skupiny dětí z osmého a devátého ročníku se chystaly opustit rodnou hroudu a odjet na historicky první zahraniční školní zájezd do Anglie.

Ke spolupráci jsme si po pečlivém výběrovém řízení vybrali cestovní agenturu Tour Sport Brno, která má se školními zájezdy bohaté a letité zkušenosti.

Cesta nás čekala dlouhá, autobusem přes Německo a Francii až do přístavu v Calais a odtud trajektem do Anglie, do přístavu v Doveru a odtud konečně do Londýna.

Bydlení jsme měli zajištěné v hostitelských rodinách. Pro žáky i doprovázející učitele byl připraven velmi nabitý atraktivní program pod vedením zkušené guide Adélky Blahové, která si naše děti „koťátka“ (jak je stále oslovovala) okamžitě získala.

Kromě anglické metropole jsme měli možnost navštívit královský hrad Windsor, univerzitní město Oxford a jeho slavnou New College, přímořský Brighton a v neposlední řadě překrásné křídové útesy jižní Anglie – dechberoucí Seven Sisters.

Máme-li školní zájezd zhodnotit, musíme říct jednoznačně SKVĚLÉ! Naše děti byly úžasné – hodné, disciplinované a zodpovědné. Hostitelské rodiny byly přátelské a laskavé. Všechno jsme zvládli na jedničku včetně přepravy spletitým londýnským metrem. I počasí bylo krásné, teplé a slunečné, což v Anglii nebývá zrovna obvyklé…

Asi nelze úplně sepsat naše zážitky a dojmy do jediného článku, věříme však, že alespoň trochu té „english atmosphere“ na Vás dýchne z přiložených fotografií.

Poděkování patří agentuře Tour Sport Brno, konkrétně paní Ivaně Vyhlídalové za organizaci a vstřícnost. Také Adélce za skvělé „průvodcování“ a trpělivost, paní ředitelce Haně Bednářové, která vyslovila to důležité ANO, a také mým kolegům Eriku Vilímcovi a Lence Škodové Kundrumové za spolupráci a ochotu vycestovat s dětmi VEN. Good vibes only!

Ilona Táborská