Školní projektový Den expertů – rodiče škole

Dá se říci, že oborových i projektových dnů máme v naší škole celkem požehnaně, ovšem ten, o kterém bude řeč nyní, je skutečně zcela výjimečný a ojedinělý a tak nějak „typicky mozartovský“... Před pár lety jsme přišli s myšlenkou dne, který by našim dětem co nejvíce přiblížil svět práce a dospělých. A protože máme fantastické děti, které musí mít tudíž nutně také fantastické rodiče, pracující na těch nejzajímavějších a běžnému člověku těžce dostupných místech, daří se nám letos již po čtvrté tuto akci realizovat. Je úžasné, s jakým nadšením a očekáváním se toho dne všechny naše třídy vydají v různé strany vstříc novým místům. Naše děti navštěvují vždy díky iniciativě některých rodičů různá pracoviště (firmy, obchody, výrobny, lékařská prostředí, továrny, kliniky), která mají odhalit dosud nepoznaná zákoutí jednotlivých profesí. Co je ovšem největším přínosem takového dne? Proč to dává takový smysl a proč se na něj vždy těšíme? Je to proto, že Den expertů nabízí dětem na chvíli tu jedinečnou možnost VIDĚT, ZAŽÍT a zejména VYZKOUŠET, jaké to je být v kůži třeba pekaře, hasiče, záchranáře, lékárníka, ošetřovatele zvířat v Zoo, botanika, porodníka, učitele hudby, atd.

Oborový den se vlastně ani nemůže nepovést, zatím se nám vždy velmi vydařil, poznali jsme mnoho nového, viděli úžasné věci a vyzkoušeli jsme si vlastními smysly dosud nepoznané. Všem zainteresovaným rodičům velmi děkujeme a vaší iniciativy a precizního přístupu k naší věci si velice vážíme. Děkujeme, byli jste skvělí!