Školní výlet 6. A, 6. B

V úterý dne 4. června 2019 odjeli na školní výlet žáci 6. ročníku. Cílem výletu byla moravská metropole – město Brno.

Cesta autobusem uběhla poměrně rychle a zanedlouho jsme již vystupovali před první zastávkou, jíž byla brněnská ZOO. Počasí nám přálo - na prohlídku a procházku za zvířaty nám svítilo sluníčko. Viděli jsme medvědy, kočkovité šelmy, lachtana i bílé vlky.

Druhou zastávkou pak bylo zábavní interaktivní centrum vědy – Vida! Pokud jste tam ještě nebyli, pak Vám můžeme návštěvu vřele doporučit! Naši žáci si prohlédli a mohli vyzkoušet přes 100 interaktivních exponátů, díky kterým mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. Unikátní stálá expozice je rozdělena do pěti tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět a Dětské science centrum. Dětem se centrum vědy moc líbilo a načerpaly zde mnoho zajímavých informací.

Celý den se moc vydařil a děti si výlet užily a domů se vracely plny krásných zážitků i dojmů.