Školní výlet třídy 6.A a 6. B

V úterý 7. června odjely na školní výlet konečně i naše dvě šesté třídy. Jejich cílem bylo město Brno. Cesta autobusem rychle uběhla a zanedlouho jsme již vystupovali před první zastávkou – zábavním interaktivním centrem vědy – Vida! Těm, kteří tam ještě nebyli, návštěvu vřele doporučujeme! Na ploše téměř 5000 m² si naši žáci prohlédli, vyzkoušeli a osahali přes 170 interaktivních exponátů, díky kterým mohli objevovat, jak funguje svět kolem nás. V místním divadle některé děti shlédli zábavnou show na téma detonace. Kromě unikátní stálé expozice je v současné době možno si prohlédnout i velmi zajímavou samostatnou výstavu věnovanou celosvětově ceněné komoditě, totiž kávě.

Druhou zastávkou byla brněnská ZOO, která byla po naučné Vidě! příjemnou relaxací. Počasí bylo na prohlídku a procházku za zvířaty naprosto ideální. Viděli jsme medvědy, šelmy, lamy a velbloudy, krásné sovy i terarijní zvířata. Nejvíce nás zaujal zástupce velkých „vodních“ hadů – anakonda a obrovský Varan komodský. Celý den proběhl naprosto báječně, děti si výlet užily a domů se vraceli plni nových a krásných zážitků.