Skupinové poradenství pro 9. ročník – volba povolání

V pondělí 17. prosince a v úterý 18. prosince se žáci 9. ročníku vypravili do Informačního a poradenského střediska Úřadu práce ČR. Účelem této návštěvy bylo skupinové poradenství ohledně volby povolání. Žáci byli v dvouhodinovém programu seznámeni se současným stavem trhu práce a rovněž s výhledy do budoucna. Zároveň byli upozorněni na to, čeho by si měli všímat při volbě povolání, respektive střední školy. Zájemci si mohli také vyzkoušet orientační test, který jim prozradil, na jaký typ povolání se hodí. V závěru pak individuálně  nahlíželi do profesiogramů, kde se o svých budoucích profesích mohli dozvědět více. Pro děti byla návštěva IPS příjemným zpestřením předvánočního týdne, ale současně rozšířila žákům jejich představy o budoucnosti na trhu práce.