Soutěž v anglickém jazyce English King

8. 6. a 10. 6. se ve třídách 3. A a 3. B soutěžilo v anglickém jazyce. Soutěž se jmenovala English King. Děti v ní měly možnost prokázat, jak umí správně psát anglická slovíčka (měly je předepsaná česky) a jak zvládají v cizím jazyce odpovídat celými větami na otázky (byly napsané anglicky).
Soutěže se zúčastnili všichni přítomní žáci obou tříd. Maximální počet bodů, který bylo možno získat, byl 90.
Celkově zvítězila třída 3. B, jejím žákům patří pět prvních míst. 1. místo si 88 body zasloužila Kateřina Mikešová. Na druhém místě se umístil Marek Navrátil s 85 body. Třetí skončil Jáchym Bielesz s 81 body. Čtvrté místo obsadil se 79 body Marek Vinkler, páté se 78 body Michaela Vanská. Šesté až sedmé místo se 70 body patří Anně Slámové ze 3. A a Nele Kytlicové ze 3. B, osmé až deváté místo Karolíně Mačákové ze 3. A a Lukáši Tatalákovi ze 3. B s 69 body, desáté až jedenácté Patriku Glosovi ze 3. A a Danielu Coufalovi ze 3. A.
Soutěž English King probíhala v příjemné atmosféře. Děti rády předvedly, co se v angličtině za celý školní rok naučily.