Soutěž v německém jazyce - „Bücherwurm“

V úterý dne 5. 3. 2019 se na naší škole konalo školní kolo Soutěže německém jazyce ve čtení s názvem „Bücherwurm“. Soutěž celkově zaštituje Vědecká knihovna v Olomouci - Německá knihovna.

Do školního kola soutěže se přihlásili žáci 8. a 9. ročníku. Pro letošní rok byla vybrána kniha Die erstaunlichen Abenteuer der Maulina Schmitt - Mein kaputtes Königreich od Finn-Oleho Heinricha, kterou do češtiny přeložila Kateřina Klabanová.

Žáci předvedli své nejlepší čtenářské výkony a i s náročným textem si zdárně poradili. Pozornost byla věnovaná správné výslovnosti, věcné správnosti, celkovému projevu, intonaci, tempu i kreativitě při ztvárnění přečteného textu.

A jak soutěž dopadla?

První tři místa obsadily žákyně:

1. místo   Lucie Šándorová      (9. A)

2. místo   Nela Čapková         (9. B)

3. místo  Kateřina Tomášková   (8. B)

Vítězka školního kola Lucie Šándorová bude reprezentovat naši školu v celkovém Finále soutěže, které se uskuteční dne 26. března 2019 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci.

Všichni žáci podali krásný výkon a prokázali své výborné čtenářské dovednosti.

Jménem celé poroty moc děkujeme za účast v soutěži a gratulujeme k pěkným výsledkům.