Soutěžíme s ČEZ

Skupina ČEZ, jejíž jsme partnerskou školou, vyhlásila v září loňského roku soutěž pro žáky ZŠ. Úkolem bylo vytvořit LAPBOOK projekt na téma: Budoucnost energetiky/elektřiny.

 Výroby LAPBOOKu se zhostil tým sestavený ze zapálených žáků 9. ročníku. Zvolili si budoucnost relativně nedalekou, a to Energetický mix pro rok 2050. Tvorbě "koláče" předcházela diskuze žáků, kolik procent si jednotlivé energetické zdroje v budoucnu z tohoto koláče ukrojí. Další diskuze proběhla nad grafickým designem a způsobem uchycení jednotlivých částí lapbooku. Po společné shodě nad procenty i designem jsme se pustili do práce.

Karton + tvrdý papír + magnetická folie + lepidlo + fixy + nůžky = lapbook + zábava + nové vědomosti

Věříme, že náš energetický mix porotu zaujme nejen svým obsahem ale i provedením. Tak nám držte palce, protože v únoru 2023 budou vyhlášeny výsledky.

PS: Náš soutěžní Lapbook si můžete „přečíst“ v učebně fyziky při Odpoledni otevřených dveří, které se konají dne 30. 3. 2023