Sportovní den 2019

Dne 26. 9. 2019 se na naší škole konal již dlouho slibovaný a připravovaný Sportovní den. Děti si vyzkoušely tři disciplíny z Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV): Skok/ trojskok z místa, přeskok přes švihadlo a sed-lehy. Po absolvování víceboje si děti vyzkoušely: lukostřelbu, petanque, kuličky, střelbu na florbalovou branku a zahrály si vybíjenou. Zároveň probíhal závod vítězů jednotlivých tříd v běhu na 50 metrů a skoku dalekém. Finále Sportovního dne vyvrcholilo exhibičním utkáním v kopané, kdy naši žáci posíleni Martinem Hálou z SK Sigma Olomouc hráli proti učitelům, kterým pomáhali florbalistky Vlaďka Maděrová, Lucie Suchánková (1. SC Tempish Vítkovice) a Vít Beneš, kapitán SK Sigma Olomouc.

Celý den s námi strávili zástupci OVOV: Petr Marinčič, Lucie Vaňková a ŠÁRKA KAŠPÁRKOVÁ – bronzová medailistka z olympijských her v Atlantě 1996 a mistryně světa z Atén 1997! V polovině našeho Sportovního dne nám bylo slavnostně předáno zrekonstruované hřiště představiteli našeho zřizovatele, města Olomouc. O krásnou atmosféru se nám starala Martina Kvítko Procházková z rádia Haná.

Náš Sportovní den se vydařil a snad založil novou tradici na naší škole ZŠ Olomouc Mozartova 48. Děti byly nadšené, spokojené a den si užily.

Poděkování za uspořádání dne patří: školní družině, učitelům, vedení školy, OVOV, 1. SC Tempish Vítkovice, SK Sigma Olomouc, zástupcům OVOV a Rádiu Haná.

Za kolektiv organizátorů sportovního dne (Petra Blahová, Adam, Burďák, Zuzana Janatová).

Jiří Boháček