Tematické dny na 2. stupni

Na konci školního roku si učitelé naší školy pro žáky přichystali akci s názvem Tematické dny. Žáci si tak mohli zvolit, jakým způsobem stráví poslední dny své letošní školní docházky. Vybírat si mohli z pestré nabídky předmětů a aktivit.  Zeměpis pro žáky připravil terénní cvičení zaměřené na vodu v krajině s mikroskopováním vodních preparátů odebraných z jezera Poděbrady.

Matematika uspořádala online kvíz Zvířecí rekordy, turnaj ve strategických hrách a kresbu zvířátek v souřadnicovém systému.

Český jazyk si přichystal tematické dny zaměřené na emoce v literatuře. Cílem bylo si uvědomit, jak literatura působí na naše smysly a jakým způsobem rozvíjí naši fantazii.

Anglický jazyk zvolil hudební vycházku na jezero Poděbrady. Procházku si žáci zpestřili zpěvem anglických i českých písniček.

Tělesná výchova nabídla sportovní tematický den – fitness, vybíjená, turnaj v basketbalu a florbalu.

V pracovní činnostech se připravoval podle výběru žáků teplý nebo studený pokrm. Součástí bylo i sestavení rozpočtu a nákup potřebných surovin.

Dějepisně-literární stanoviště smysl tematického dne postavilo na poznání historie našeho města zábavnou formou.

Tematické dny žáci hodnotili velmi pozitivně. Ocenili možnost výběru stanoviště podle jejich zájmů, též se dozvěděli něco nového a užili si pohodovou atmosféru posledních červnových dní.