THE DAY OF BRITISH AND AMERICAN ENGLISH

Po dvouleté odmlce jsme opět uspořádali oborový den s angličtinou, který se letos zaměřil na rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou a to nejen jazykové, ale i kulturní a geografické. Nebylo toho málo, děti navštívily workshopy, které se věnovaly geografickým, historickým a kulturním rozdílům mezi oběma zeměmi, pracovaly jsme s mapami a obrázky. Dozvěděli jsme se také, v čem se liší slovní zásoba, hláskování nebo akcenty obou jazyků. Nezapomněli jsme ani na sporty, které se historicky pojí k oběma zemím - kluci z devátých tříd Jonas Lojda, Ondra Koupil a Vincent Lehmann se zhostili této dílny na výbornou a seznámili své spolužáky s druhy sportů, názvoslovím nebo sportovního vybavením. Šikovní osmáci Adélka Konrádová, Emča Zaťková spolu s Adamem Vrajem a Honzou Růčkou nám představili významné interprety britské a americké hudební scény, ve své dílně si připravili povídání o skupině One Direction a zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Podívali jsme se také do historie obou zemí spolu s Kahootem a ve čtenářské dílně jsme se ponořili do významných děl amerických i britských autorů, kterých lze v naší jazykové knihovničce nalézt celou stovku. První krůčky v angličtině dělali také naši nejmenší, seznámili jsme se s prvními slovíčky, číslicemi, zatančili jsme si, zahráli spousty her, a dokonce zahráli i divadlo. Pro starší děti z prvního stupně byly připraveny kvízové hry, zopakovali si spousty užitečných slovíček a nemohl chybět tanec, hry a zpěv. Celou školu jsme si pěkně vyzdobili vlaječkami, dekoracemi, řetězy a drobnými symboly a den s angličtinou jsme si pěkně užili. Už se těšíme na příští rok. A o čem bude??? No přece o ... Nechte se překvapit jako každý rok!