V domě hoří! A co teď? (Návštěva hasičské zbrojnice)

Návštěva splnila všechna naše očekávání!

Velké poděkování patří našemu průvodci Martinu Lukášovi. Provedl nás celou hasičskou zbrojnici, popsal režim dne hasiče ve službě i k jakým zásahům hasiči vyjíždí, jaké různé úkoly na místě zásahu pak plní. Některé mohou působit až legračně, ale většina je velmi náročná a často i nebezpečná. Zodpověděl ochotně všechny zvídavé otázky našich dětí, ukázal nám, co všechno musí hasiči vozit s sebou v autě a s čím vším musí umět dobře pracovat, každý má zde svůj úkol.

Sednout si do kabiny velkého hasičského auta bylo snem mnoha dětí, ten se jim zde splnil.  A navíc jsme byli svědky i dvou rychlých výjezdů aut k dopravním nehodám. Vše proběhlo bleskově, hasiči byli okamžitě připraveni dojet v co nejkratším čase na místo, kde je právě v tuto chvíli nejvíce potřebovali. Vážíme si jejich práce.

Děkujeme a těšíme se zase někdy příště.