Vánoční maličkosti

Vánoce se nezadržitelně blíží a my už se v naší školní družině také začínáme připravovat na Vánoční čas.

První akcí s nádechem Vánoc byla soutěž, kterou pořádá již jedenáctým rokem Slovanské gymnázium ve spolupráci s městem Olomouc. Naše družina se akce zúčastnila letos poprvé a už teď se těšíme na další ročníky. Vybíral se nejpovedenější výrobek, "Vánoční maličkosti".

Na výstavě byly jak společné práce dětí tříd, družin a mateřských škol, ale také výrobky jednotlivců. My jsme vyráběli společné výtvory v jednotlivých odděleních.

Žluté oddělení – vánoční věnec z pomerančů

Modré oddělení – dekorace do vázy

Fialové oddělení – adventní kalendář

Oranžové oddělení – betlém

Zelené oddělení – vánoční stromek na špejli

Růžové oddělení – vánoční stromečky ze dřívek

Než jsme práce odnesli na výstavu, udělali jsme si takovou malou soutěž i u nás ve družině. Děti si všechny výrobky prohlédly a daly hlas tomu, které se jim líbilo nejvíce. Vítězem se stal pomerančový vánoční věnec.