Vánoční zpívání na schodech

Každý, kdo v posledních týdnech procházel chodbami naší školy, nemohl přeslechnout zpěv vánočních koled a písní, který se nesl ze všech tříd. Všichni žáci nacvičovali na společné zpívání na schodech, které proběhlo v úterý o velké přestávce před ředitelnou školy. Velcí a malí žáci i přítomní nadšenci z řad pedagogů si za doprovodu kytary a elektronického piana zanotovali nejznámější české koledy a vánoční písně. Novinkou pro letošní rok se stala píseň Michala Tučného – Vánoční. Svou příjemnou melodií a krásným textem chytla za srdce snad každého zúčastněného.

Protože se zpívání velmi povedlo a líbilo, ve čtvrtek jsme se sešli ještě jednou. Instrumentalisty podpořil tentokrát i žák druhého stupně. Dětské ruce rozezněly zvonečky a Orffovy nástroje. Na závěr si všichni poděkovali spontánním potleskem.