Vernisáž výtvarné soutěže NBO

Letošní 17. ročník výtvarné soutěže pořádané Nadací Bezpečná Olomouc zná své vítěze.  Odborná porota vybírala ze 125 výtvarných prací. Děti z mateřských a základních škol v nich ztvárnily témata bezpečnost ve městě, bezpečí života a ochrana přírody.

Úspěšné byly i děti z naší školní družiny. V kategorii ZŠ I. stupeň se na druhém místě umístil Sebastian Vaníček. Porota ocenila i kolektivní práci dětí z kroužku Malý výtvarník a udělila jim čestné uznání. Ema Bednářová, Jolana Lerchová, Josefína Procházková, David Straka, Maxym Kevorkiants, Tereza Drliczková, Barbora Perníčková, Adéla Udržalová, Julie a Matěj Říhovi na ni zachytili dopravní situaci ve městě včetně vozidel IZS.

Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo na slavnostní vernisáži, která se uskutečnila 30. října v reprezentativním freskovém sále FZŠ Komenium. Návštěvníci si mohli prohlédnout vítězné práce, poslechnout hudební vystoupení a ocenit potleskem děti. Vždyť i přebrání diplomu a cen před zaplněným sálem vyžadovalo kus odvahy. Děkujeme všem dětem za účast v soutěži a výhercům gratulujeme.