Vitamínový den

Všichni žáci naší školy dostávají pravidelně dvakrát měsíčně ovocnou či zeleninovou svačinku. V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, prožily děti I. stupně další vitamínový den s praktickou ukázkou přípravy zdravých nápojů a svačinek. Školu provoněly čerstvě lisované šťávy a lahodné smoothies z jablek, červené řepy, mrkve a kiwi. Během dopoledne se žáci 2. – 5. tříd vystřídali ve školní jídelně, kde ochutnali lákavé dobroty vyrobené z čerstvých regionálních potravin, které pro ně připravili zaměstnanci firmy MK Fruit. I když už k nám jezdí pravidelně, vždy překvapí něčím novým. Tentokrát to byla poznávací soutěž, týkající se koření. Chuť a vůně i vzhled skořice a badyánu nebyla dětem zcela neznámá.

Prvňáčci a žáci 2. stupně dostali ovocné krabice do tříd, kde si to rovněž užili.