Vitamínový den

V rámci projektu „Ovoce do škol“ už popáté do naší školy zavítala firma MK Fruit ze Šumperka.  Školu provoněly různé druhy ovoce a zeleniny. Naši hosté si určitě povšimli nového loga školy – motýlka, který nejen zdobí naše dveře, ale dokazuje, že to se zdravím opravdu myslíme vážně.

  Žáci druhých až pátých tříd se plynule střídali v „hlavním stanu,“ tedy jídelně naší školy. Předváděcí akce rozbouřila nejedny chuťové buňky. Předpokládáme, že i plodiny, vůči kterým mají někteří předsudky, (např. červená řepa), ve šťávách nebo voňavém smoothie zachutnaly. Zajímavá na celé akci byla nejen degustace a výroba ovocných, zeleninových nebo kombinovaných špízů, ale také kvíz, který vedl děti k zamyšlení, který orgán v našem těle je nám vděčný za konkrétní „vitamínovou bombu“ a jakým způsobem můžeme ovoce či zeleninu zpracovat, aby nám zachutnala.

Prvňáčci a žáci druhého stupně nebyli přímými účastníky „zdravého dopoledne“ v jídelně. Třílitrová krabice jablečného moštu a výroba špízu ve své třídě je však bavila stejně jako spolužáky v jídelně.

Děkujeme za příjemné dopoledne a těšíme se na zajímavý program v příštím školním roce.