Vítání občánků

Většina žáků v pátek po vyučování pospíchá ze školy vstříc blížícímu se víkendu. Platí to obzvlášť, když se z oblohy na svět vesele usmívá sluníčko. Jinak tomu však bylo u osmi dětí z 1. až 5. třídy, které se rozhodly prožít část svého odpoledne na olomoucké radnici.

Vítání občánků je pro mladé rodiny i prarodiče miminek velká událost, a tak naši školáci v barevných sukýnkách a s dobrou náladou vyrazili za nimi. Dívčí seskupení posílil i jeden klučina, kterému to v modrém oblečení rovněž velmi slušelo.

Malinká nervozita po prvním vystoupení byla překonána a na druhé vystoupení se děti vydaly hrdě a bez trémy. Krátkému pásmu sestavenému z povídání, básniček, písní a hry na flétnu novopečení občánci zřejmě nerozuměli, ale úsměvy doprovázejících je dospěláků byly pro účinkující děti milou a zaslouženou odměnou. Svoji premiéru neodbyly a malým Olomoučanům i sobě symbolicky přiťukly před radnicí kornoutkem lahodné zmrzliny.
Prostřednictvím fotografií Vám prozradíme, jak všem bylo spolu dobře a veselo. S paní učitelkou si děti slíbily, že to nebylo jejich poslední vystoupení. Určitě rády na jaře popřejí i jubilantům z nejstarší generace.