Voda štětcem a básní

Povodí Moravy, s. p. každoročně vyhlašuje dětskou výtvarnou a literární soutěž „Voda štětcem a básní“. Téma letošního devatenáctého ročníku je „Odkud voda pramení?“. Děti ze školní družiny se proto s chutí pustily do tvoření. Výsledná díla odrážejí fantazii dětí – zobrazují prameny, studánky, říčky i vodopády, přírodu kolem vodních toků, koloběh vody v přírodě a mnoho dalších námětů. Děti využily širokou škálu výtvarných technik a prostředků. Nechybělo ani několik literárních pokusů.

Před odesláním prací do soutěže jsme ve čtvrtek 21. března uspořádali výstavku děl v tělocvičně. Děti si mohly prohlédnout výtvory kamarádů, pochlubit se svými obrázky a také tipovaly vítěze. Konečné výsledky se však dozvíme po rozhodnutí poroty až v polovině května.

V březnu slavíme i Světový den vody, proto jsme si v jednotlivých odděleních nezapomněli povídat o jejím významu pro život. Přemýšleli jsme, kde všude vodu můžeme nalézt, hledali způsoby, jak ji chránit, četli si o ní pohádky a příběhy. Vyzkoušeli jsme si také vodní pokusy, řešili kvízy, zjišťovali zajímavosti.

Děkujeme dětem za účast v soutěži a budeme jim držet palce při závěrečném rozhodování poroty.

Soňa Langerová, Kristýna Hepplerová