Volba povolání

Žáci devátých ročníků se nyní rozhodují, kam zamíří po úspěšném absolvování základní školy. K tomu jim i pomohla skupinová beseda, která se tradičně odehrála na Úřadu práce Olomouc. Žáci se během ní seznámili nejen s možností online testování zaměřeného na pracovní profilaci, ale také s nabídkou středních škol a následného uplatnění po jejím absolvování. Žáci získali také mnoho informačních materiálů s cennými informacemi a radami, jak si zvolit budoucí povolání a k němu i odpovídající vzdělání.

Žáci poté navštívili i přehlídku středních škol „Scholaris“, na které si mohli nejen popovídat se studenty či vyučujícími konkrétních středních škol, ale vyzkoušet i manuální či uměleckou práci, se kterou se na střední škole setkají.