Výlet 1. ABC

„Takže zítra se sejdeme v 8 hodin před školou,“ zněla slova třídních paní učitelek na rozloučenou se svými žáky.

Natěšení prvňáčci naštěstí ráno dorazili včas, a tak výlet mohl začít. Krásný autobus firmy Roletzky nás dovezl do malebného moravského města Kroměříž.

Z Milíčova náměstí, kde jsme se rozloučili s panem řidičem, jsme vyrazili k zámku. Podzámecká zahrada nám ukázala své krásy a poskytla zázemí pro svačinku. Prošli jsme se po cestičkách, zaběhali na louce, prohlédli zvířátka a vyfotili se v rozmanitých zákoutích.

A šlo se dál…

Jsou místa, kde hluk a křik nikoho neruší, ba právě naopak, je žádaný. Zdi zrcadlového labyrintu na kroměřížském náměstí se po naší návštěvě ještě dlouho otřásaly smíchem. Jestli se naše karikatury v zrcadlech povedly, můžete posoudit sami podle fotografií. Cesta bludištěm byla trochu dobrodružná, ale naštěstí jsme se z něj vymotali všichni. Z bludiště vedla naše cesta rovnou ke zmrzlinářům. Ledová pochoutka byla báječná a velikost kopečků nepředstavitelná.

Poslední zastávka se konala v Květné zahradě. Obdivovali jsme nejen květinové záhony a arkády s vyhlídkou. Zábavu nám poskytlo i stromořadí habrů vysázených jako bludiště. Honička a schovávaná s paní učitelkou se všem moc líbila. Část dětí se zúčastnila i pokusu s ozvěnou u zahradního altánu.

Všechno rychle uteklo a nadešel čas vypravit se
na zpáteční cestu. Kdo si myslí, že jsme po výletě byli unavení, je na omylu. Nedokázaly to pochopit ani paní učitelky, které očekávaly spící osádku autobusu. Přece neprospíme tak vydařený den!