Výlet 5. AB

Ve středu 14. června se třídy 5. A a 5.B vydaly na školní výlet do Velkých Losin. Tam nás čekala „procházka“ 18. stoletím, která skvěle doplnila znalosti žáků z hodin Vlastivědy.

Nejprve jsme se vydali do Ruční papírny, kde žáci mohli na vlastní oči vidět, jak výroba ručního papíru probíhá. Unikátní areál významné technické památky, která zejména z pohledu více jak čtyřsetleté kontinuity tradiční ruční papírenské výroby nemá v oblasti střední Evropy obdoby, byl v roce 2001 vládou České republiky prohlášen národní kulturní památkou.

Poté jsme navštívili zdejší zámek, který nejdříve vlastnil rod Žerotínů a následně rod Lichtenštejnů. Děti nejvíce zajímala nechvalně známá historie čarodějnických procesů, kterou je zdejší zámek pověstný. Celý interiér zámku je velmi zajímavý, protože se zde ve velké části dochovalo původní baroko.

Školní výlet jsme si užili, přálo nám i počasí, mohli jsme tak obdivovat krásy zámeckého parku, který jsme využili také aktivně – pro různé pohybové hry.